Informatyka europejczyka, czyli książki do zajęć komputerowych

Nieumiejętność korzystania z komputera byłaby dzisiaj poważnym problemem. Dlatego konieczne jest, by już w szkole podstawowej dzieci mogły poznawać zagadnienia informatyczne. Edukacja szkolna daje pewność, że każde dziecko będzie dobrze radzić sobie z komputerem. Dzięki niej będzie umiało w pełni wykorzystać możliwości wynikające z dostępu do internetu. Informatyka europejczyka to zbiór opracowań, które pomoże dzieciom nauczyć się wszystkiego, co potrzebne.

Podręcznik do poznawania zagadnień informatycznych

Główną książką do nauki w szkole jest podręcznik. I tak jest też przy nauce informatyki. Na każdy rok szkolny przygotowany jest podręcznik do nauki. Książki te uczą sprawnie korzystać z komputera i z możliwości oferowanych przez internet. Uczą zasad bezpieczeństwa i pokazują ogrom możliwości, jak wykorzystać komputery i internet. Informatyka europejczyka to książka, która zapewnia wszechstronną wiedzę. Podręcznik do klasy 4 to np. nauka pisania na klawiaturze, korzystania z komunikatorów, obróbki zdjęć. Szóstoklasista dowie się np. jak ułatwić sobie wykonywanie obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym i jak wzbogacać prezentacje o efekty specjalne. Zagadnienia przygotowane dla 8 klasy to m.in. profesjonalne prezentacje multimedialne i projektowanie reklam. Edukacja nie kończy się na szkole podstawowej. Dotyczy to także wiedzy informatycznej. Z informatyki europejczyka można korzystać i w dalszej nauce.

Informatyka europejczyka – inne książki

Nauczyciel ma spory zasób książek, z których może korzystać. Można polecić uczniom podręcznik i zeszyt ćwiczeń. W razie potrzeby można sięgnąć i po inne pozycje. Także sami uczniowie mogą sięgnąć po książkę, która nie jest dla nich obowiązkowa. Jak wszędzie, tak i w edukacji informatycznej są osoby, które wyprzedają rówieśników pod względem wiedzy i bardziej interesują się tematem. Podręcznik dla szkół podstawowych i na dalszy etap edukacji to najważniejsza pozycja do nauki. W nauczaniu korzysta się także i z innych dzieł z tej serii. Informatyka europejczyka to m.in.:

– podręczniki,

– zeszyty ćwiczeń,

– poradniki metodyczne,

– zagadnienia maturalne.

Książki są zgodne z ustanowionym na dany etap nauki programem nauczania. Dlatego mogą służyć jako podstawowe źródło wiedzy. Poradniki metodyczne to pomoc dla nauczycieli. Znajdą tam szereg cennych wskazówek i gotowych rozwiązań. Są np. pomysły na dodatkowe ćwiczenia i przykładowa lista tematów lekcji. Informatyka europejczyka to kompletny zbiór, z którego można korzystać od wczesnych lat edukacji aż do matury. Książki służą uczniom w nauce oraz nauczycielom w ich pracy.