Jak wybrać odpowiedniego prawnika:

Wybór odpowiedniego adwokata to czasochłonny, ale ważny proces. Aby rozpocząć, opracuj listę potencjalnych kandydatów, rozmawiając z doradcami biznesowymi, osobami z Twojej branży, innymi prawnikami i innymi zaufanymi źródłami. Możesz zapoznać się ze stronami internetowymi kancelarii prawnych czy też opiniami na Google lub Facebooku.

Szukasz pomocy prawnej w sprawie kredytu frankowego? Sprawdź rekomendowaną przez nas kancelarię: pomoc prawna dla frankowiczów

Najważniejsze punkty, które warto przeanalizować przy wyborze prawnika do poprowadzenia Twojej sprawy.

1. Zidentyfikuj swój problem prawny

Pierwszym krokiem w procesie znalezienia prawnika jest zrozumienie problemu lub problemu, przed którym stoisz. Prawo ma wiele różnych specjalizacji i podspecjalizacji, a zanim będziesz mógł dokładnie określić najlepszego prawnika, który będzie Cię reprezentować, musisz określić, jaki prawnik najlepiej nadaje się do rozwiązania Twojego problemu. W tej początkowej fazie skonsultuj się z prawnikiem korporacyjnym lub innym zaufanym doradcą biznesowym, takim jak księgowy.

Wybierz specjalistę, który pomoże Ci rozwiązać Twój problem. Dzisiejsi prawnicy są tak samo wyspecjalizowani jak lekarze. Nie poprosiłbyś swojego internisty o wykonanie operacji na otwartym sercu. Podobnie nie powinieneś prosić swojego prawnika korporacyjnego o przeprowadzenie audytu płac i godzin pracy. Specjalista będzie znał najnowsze rozwiązania i niuanse prawne mające zastosowanie do Twojego problemu bez dodatkowych opłat, aby być na bieżąco. Ta najświeższa wiedza jest niezbędna, ponieważ może to być marginalna różnica w wygranej lub przegranej sprawie.

2. Upewnij się, że adwokat ma odpowiednie doświadczenie

Odpowiedni poziom doświadczenia jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru prawnika. Potrzebujesz prawnika z historią sukcesu z Twoim rodzajem problemu. Taki zapis doświadczenia zwiększy prawdopodobieństwo, że prawnik może pomóc w pomyślnym rozwiązaniu Twojego problemu.

Oczywiście, staż pracy, liczba spraw w określonej specjalizacji i obszarze geograficznym oraz wcześniejsze wyniki są ważnymi kwestiami do rozważenia przy ocenie „doświadczenia” adwokata. Wraz z doświadczeniem przychodzi wiedza o przeciwnikach i osobowościach zaangażowanych w sprawę, kumulująca się mądrość i perspektywa, aby ocenić ryzyko i opracować zwycięskie strategie związane z konkretnym problemem oraz pewność siebie, aby poprowadzić Cię przez zawiłości procesu prawnego.

Przeglądanie strony internetowej kancelarii daje również wgląd w zakres praktyki kancelarii. Przeglądaj witrynę każdej firmy z „krótkiej listy” i Google firmy i poszczególnych prawników. Te kroki pomogą Ci ocenić głębokość i szerokość praktyki firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.